Основи за зеленчуковата градина

Вижте кои са най-ценните сортове, които си струва да засадим в ново производствено насаждение

Знаем ли обаче кои са онези овощни култури, които имат най-голям потенциал за развитие в България?

Устойчиво земеделие и начини за борба със сушата в стопанство в Русенско Синан Вейсал има смесено стопанство с праскови, ябълки, чер...

у нас е подходящо да се отглеждат разнообразни плодове

Ягодови овощни видове – ягода, малина, къпина, касис и др.

Целта на дисциплината “Селекция на трайните култури”  в частта ù  “Селекция на овощните  култури” е да се разширят познанията на студентите по овощарство и помология.

Овощарство – това е традиционен поминък в България. Производството на плодове е развито във всички райони на страната, като според климата се определят и характерните за региона култури.

Агро ТВ – актуална информация за българското овощарство

върху ефективността на овощарството оказват влияние много фактори

По дисциплината „Трайни култури“ /част Лозарство/ студентите от специалността Екология Овощарство и опазване на околната среда  получават необходимите знания върху биологията на лозата, както и върху създаването и отглеждането на лозовите насаждения.

- Защо е толкова важно да бъдат съхранявани растителните видове?

Спирателни кранове и арматура Ъглови спирателни кранове Канелки Поцинковани фитинги Месингови и хромирани фитинги ППР тръби и фитинги ПВЦ тръби и фитинги Филтри за вода Тефлонови ленти и кълчища ПЕВП тръби и фитинги Промишлена арматура, стоманени фитинги и фланци Капаци и решетки за шахти Кранове за радиатор Фитинги за отопление Циркулационни и бустер помпи Пожарни хидранти, маркучи и аксесоари СЕЗОННИ ПРОДУКТИ Бъдещето на овощарството в България е в черешите и сливите.

Местните условия за развитие - достъп до вода и напояване, работна ръка, райониране на културите и т.н., за да се снижат рисковете от разхищение на публични средства и да се направи прецизна оценка какво може да се развива успешно на база наличните производствени фактори.

При семковите видове борбата е насочена срещу основните болести и неприятели – струпясване, брашнеста мана, загиване на завръзите при дюля, плодови червеи, листни въшки, многоядни неприятели – мъхнат бръмбар, майски бръмбар и др.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *